EKWADOR I WYSPY GALAPAGOS

2012-05-21 00:00:00

25 maja 2012 r, piątek, godz. 18.00, Wernisaż wystawy fotogramów Ryszarda Sobolewskiego

EKWADOR I WYSPY GALAPAGOS

 

Muzeum Mazurskie w Szczytnie Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy
Fotogramów
Ryszarda Sobolewskiego
EKWADOR I WYSPY GALAPAGOS
w dniu 25 maja 2012 r., (piątek), o godz. 18.00
Honorowy patronat nad wystawą objął Ambasador Republiki Ekwadoru
w jego imieniu w wernisażu weźmie udział Konsul Generalny tego kraju
w programie:
występ muzyczny indiańskiego zespołu KARUMANTA
oraz
kiermasz oryginalnych wyrobów rękodzieła indiańskiego
policjant - podróżnik - fotoreporter - dziennikarz
 
Ryszard Sobolewski mówi o sobie:
 
Pasja fotografowania ogarnęła mnie już w szkole podstawowej. W szkole średniej w Węgrowie prowadziłem pracownie fotograficzną. Wykonywałem zdjęcia reklamujące szkołę, a także w tym okresie moje zdjęcia ukazały się pierwszy raz na wystawach fotograficznych. Również po raz pierwszy zostały opublikowane w prasie lokalnej w "Tygodniku Siedleckim".
Zawodowo jestem oficerem policji i tutaj też nie rozstaję się z fotografią. Jestem ekspertem fotografii kryminalistycznej w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji w Warszawie.
Wykonuję ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywa istotną rolę.
Kształcę przyszłych ekspertów fotografii, prowadzę szkolenia dla sędziów, prokuratorów oraz funkcjonariuszy pionów operacyjnych policji, odnośnie do zastosowania i możliwości różnych technik fotograficznych w badaniach kryminalistycznych. Ponadto współpracuję ze specjalistycznymi pismami takimi jak: "Problemy Kryminalistyki", "Foto-Kurier", "Ochrona Zabytków", "Gazeta Policyjna", "Poznaj Świat". Jestem autorem licznych artykułów dotyczących problematyki fotografii badawczej  - kryminalistycznej. Zdjęcia mojego autorstwa wykorzystywane są przez ekspertów różnych dziedzin. Od 2002 r. jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.
Moje publikacje okraszone wieloma zdjęciami znajdują się w licznych wydawnictwach, np.:
Problemy kryminalistyki nr 217/1997 - "Aparat fotograficzny Nikon F 5 - nowe możliwości dla profesjonalistów", Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji, a także autorem zdjęć do książek i czasopism w kraju i zagranicą. W 2010 r. za wieloletnie propagowanie kultury meksykańskiej jako jeden z 20 dziennikarzy z całego świata zostałem zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona.
Będąc dzieckiem marzyłem, aby w dorosłym życiu zostać fotoreporterem, policjantem,
dziennikarzem albo podróżnikiem. W zasadzie ziściły się moje wszystkie marzenia. Jestem jednocześnie policjantem, fotoreporterem, dziennikarzem, a niekiedy także podróżnikiem. Dowodem tego są zasygnalizowane powyżej liczne publikacje, a także zorganizowanych ponad sto dziewięćdziesiąt wystaw fotograficznych z odbytych podróży.
Fascynujące mnie od dawien dawna kraje Ameryki Łacińskiej przyciągają mnie jak magnez. Zwiedziłem niemal wszystkie kraje z tego rejonu. Podróżowałem także przez dżunglę wodami Amazonki, Ukajali i Yarapy. W 2012 z ostatniej podróży przywiozłem piękne zdjęcia z Panamy, Kostaryki, Nikaragui i Wenezueli. Jednak marzenia spełniają się.

 

Kalendarium

« wtorek, 7 lutego 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

wtorek 7 Lutego
  • Stowarzyszenie Miłośników Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap
  • Logo roku Mikołaja Kopernika
  • Oferta najmu sal
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Centrum Spotkań Europejskich