NABYTKI MUZEUM MAZURSKIEGO W SZCZYTNIE 2007-2012

2013-02-01 00:00:00

Wystawa w Muzeum Mazurskim w Szczytnie czynna od 9 lutego 2013 r.

NABYTKI MUZEUM MAZURSKIEGO  W SZCZYTNIE 2007-2012

 

Wystawa prezentuje dary, które w ciągu ostatnich pięciu lat wzbogaciły zbiory Muzeum Mazurskiego w Szczytnie. Dzięki hojności Darczyńców - osób prywatnych i instytucji z terenu Szczytna i Powiatu Szczycieńskiego - muzeum może gromadzić dokumenty i świadectwa stanowiące bezcenne źródło wiedzy o życiu codziennym naszego miasta i regionu w latach minionych, w wymiarze indywidualnym oraz zbiorowym, instytucjonalnym i rodzinnym.
 
Pozyskane dary są prezentowane na dorocznych grudniowych Spotkaniach Darczyńców i Dobrodziejów Muzeum Mazurskiego w Szczytnie. Po opracowaniu część z nich włączana jest do istniejących ekspozycji stałych w muzeum, część zaś stanowi doskonały materiał do tematycznych ekspozycji czasowych.
 
Aktualna wystawa pokazuje w całości bogactwo nabytków i wielkie serce Darczyńców muzeum. Towarzyszy jej planszowa ekspozycja prezentująca zdjęcia wybranych wydarzeń sportowych z lat 1949-80, a także historyczne fotografie nie istniejących już w dzisiejszej panoramie miasta popularnych obiektów, to jest dawnych sklepów, punktów gastronomicznych, czy zakładów usługowych. Zdjęcia te pochodzą z kronik otrzymanych w darze od organizacji i zakładów rozpoczynających swoją działalność w Szczytnie po roku 1945 r. obecnie już nie istniejących.
 
Mamy nadzieję, że wystawa ta, będąca wyrazem podziękowania dla dotychczasowych Darczyńców Muzeum Mazurskiego w Szczytnie, zachęci wszystkich mieszkańców naszej Małej Ojczyzny do działań na rzecz zachowania dla potomnych nie tylko reliktów jej zamierzchłej przeszłości, lecz także dokumentów życia współczesnego.
Jego wzrastające tempo sprawia, że cech zabytkowych nabierają coraz szybciej przedmioty dotychczas nas otaczające, a zjawiska i fakty codziennego życia z dnia na dzień stają się historią.
 
 
Zorganizowano przy wsparciu finansowym
POWIAT SZCZYCIEŃSKI
 
Organizacja, współorganizacja, wsparcie:
- Muzeum Mazurskie w Szczytnie Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
- Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
- Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Szczytnie
- Hotel Krystyna

 

Tagi: Szczytno

Kalendarium

« sobota, 8 sierpnia 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

sobota 8 Sierpnia
  • Kwartalnik III/2020
  • Wirtualny spacer
  • Ankieta
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu: